آموزش پروتز مو

شیوه های نوین برای پیوند مو

پیوند مو را با توجه به روش های مختلفی که تحت عنوان کاشت مو وجود دارد می توان به گونه های متعددی مشاهده نمود در واقع پیوند مو یک روش جراحی می باشد که کاربرد این روش اغلب به صورت موضعی انجام می شود. برای روش هایی که جهت ترمیم موهای از دست رفته در قسمت سر و صورت با عنوان کاشت مو معرفی می شوند می توان پیوند مو را مشاهده نمود.
پیوند مو با استفاده از موهای طبیعی و مصنوعی انجام پذیر می باشد. در واقع برای روش های کاشت که با جراحی همراه می باشند موهای طبیعی از سر فردی که قرار است کاشت را انجام دهد برداشته می شوند. پیوند مو که برای آن یک نوار باریک مو و پوست زیر آن از پشت سر کاندیدای کاشت مو گرفته می شود و به واحدهایی با عنوان واحد فولیکولی تقسیم خواهد شد. در نهایت این موها به قسمتی که قرار است مو کاشته شود منتقل شده و عمل پیوند انجام می شود. پس می توان گفت که پیوند مو در شیوه ای که با عنوان کاشت مو نام دارد با جراحی و گاهی با درد و خونریزی توام است و پس از آن نیاز به استراحت ضرورت دارد.

روش های مختلف برای پیوند مو
افرادی که دچار کم پشتی در قسمت های مختلفی از موهای سر خود شده اند به دنبال یافتن بهترین و مناسب ترین شیوه برای جبران این کم پشتی در موها هستند. در نهایت برخی از افراد نمی خواهند از روش هایی که با درد همراه است و نیاز به استراحت دارند بهره ببرند در واقع آنها می خواهند پس از این که موهای کم پشت خود را با روش های مختلف از کاشت و پیوند مو جبران کردند در نهایت بتوانند کارهای روزمره را با سرعت و دقت قبل انجام دهند.
یکی از روش هایی که برای ترمیم موها با شیوه ای جدید به کار گرفته می شود پروتز مو می باشد. در واقع کار پیوند مو در پروتز مو به این شکل صورت می گیرد که موهای طبیعی بر روی یک لایه نازکی که ژله ای مانند و ظریف طراحی و ساخته شده است کاشته شده و سپس به راحتی بر روی قسمت های کم موی سر همراه با  چسب پروتز مو مناسب نصب می شوند. در نهایت با این شیوه هیچ گونه دردی همراه نیست و فرد می تواند پس از انجام ترمیم مو به سادگی کارهای روزمره خود و حتی ورزش و شنا را مانند قبل انجام بدهد.

مزایای کاشت به روش پروتز
یکی از مواردی که در این مورد برای بسیاری از خانم ها دارای اهمیت می باشد این است که در پروتز، موهای نصب شده قابلیت رنگ شدن و مش کردن دارند و از این رو زیبایی مناسب برای موها به شکلی که فرد تمایل دارد با حداقل ترین هزینه  و قیمت پروتز مو مناسب به خواسته خود که زیبایی طبیعی است برسد .
تجهیزاتی که برای انجام پروتز و جهت پیوند مو در مورد پروتز انجام می شود ساده هستند اما کار با آنها نیاز به تجربه و تخصص در کلینیک پروتز مو با افراد مجرب و متخصص  دارد در غیر این صورت نتیجه دلخواه حاصل نمی شود. پس لازم است برای بهره مندی بهتر از این متد کارآمد با متخصصان این رشته مشاوره کرده و کار را تحت نظر افراد مجربی که سالهاست در این امر فعالیت دارند بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.